29.10.2016 в 22:46
202

Сергій Мазур: Команда постійно додає в майстерності і зміцнюється психологічно

Відшуміли баталії групового етапу обласної Суперліги. На жаль, «Кривбас» не зміг вибороти місце у фінальній «пульці», тому хлопці пішли у відпустку до двадцятих чисел листопада. А для тренерського штабу настали часи підбиття підсумків та складання планів на наступний сезон. Деякими власними висновками та перспективами поділився головний наставник криворізької команди Сергій Мазур

- Сергію Миколайовичу, коротко охарактеризуйте виступ «Кривбаса» у другому колі чемпіонату області.

- Команда стала на голову вище – це видно неозброєним оком. Найяскравіший приклад – останні дві матчі, з «Альфою і Омегою» та «Дружбою». Видно, що хлопці повірили в себе, в свої сили, що вони можуть боротись з командами, які вже не один рік грають в обласній першості. Я задоволений останніми матчами – це було шикарно. Єдине, що підводило нас – це нереалізація моментів, які створюються біля воріт
суперників

- Чому?

- Недостатня майстерність. Як пояснити? Вони тільки починають грати у «великий» футбол. Прийдіть і подивіться, як вони грають на тренуваннях. Якби вони так били по воротах в матчах... Чому не б’ють? Я неодноразово задавав це питання. Напевне, бояться взяти відповідальність на себе. Тут ще проблема наявності лідера в команді. Після матчу з «Бенфікою» Сергій Ребров сказав про відсутність лідера в «Динамо». У нас так само – хороші футболісти, які стараються і віддаються на полі – це видно. Але не вистачає гравця, який поведе за собою, підбадьорить або навпаки – надає запотиличників і змусить команду бігти вперед.

- Тобто не вистачає дорослого гравця на полі?

- Необов’язково. Тут справа в характері. Таким лідером в команді 1998 року народження (а цей рік – наша основа зараз) був Богдан Литвяк. Недарма його одразу по закінченню футбольної школи «Кривбас-84» забрали до команди вищої ліги.

- Хто з хлопців, на Вашу думку, значно додав у майстерності?

- Не хочу виокремлювати. Футбол – гра командна. Це не теніс і не стрільба з лука, де результат – в руках одного спортсмена. У нас команда рівномірно нарощує майстерність і для людей, які регулярно приходять на матчі це – очевидно. Зараз головне – зберегти те бажання грати, той вогонь в очах, який продемонстрували кривбасівці в останніх матчах. І взагалі, я вважаю, що ігри другого кола ми провели достойно, з усіма грали практично на рівних. На мою думку, в матчах обласного рівня ми повністю по грі поступились тільки один раз – минулого вересня на виїзді проти «Інтера». Тоді команди грали при штучному освітленні на полі академії «Дніпра». Ось тоді нас «укатали». Але за «Інтер» грали кілька представників U-19 дніпровської команди і пара людей із дубля. Тобто хлопці, які мали умови, базу, зарплату. Наші ж футболісти після цього матчу отримали по бутерброду. Але «шороху» наробили в усій області.

- Цієї весни хлопці ще пройшли серйозну школу у вигляді аматорського чемпіонату.

- Так, це було випробовування. Не все вийшло, в останніх двох іграх взагалі був серйозний провал. Але це справді стало перевіркою на міцність. Чого варті тільки ігри із запорізьким «Металургом». А ця команда створювалась виключно під другу лігу. Там було певне фінансування, наші ж хлопці грали виключно «за емблему». І грали цілком достойно.

- Зараз команда у відпустці, але вже наприкінці листопада футболісти зберуться на тренування. Які плани підготовки і до яких турнірів?

- В планах – домовитись про спортивну залу, де б можна було двічі-тричі на тиждень проводити заняття. А також у нас хороші стосунки з керівництвом школи «Шахтаря», і ми можемо тренуватись на штучному полі, на «Спарті». Будемо домовлятись про час, щоб поле було вільне, і щоб тренування не заважало хлопцям у навчанні, адже практично всі вони – студенти. Щодо турнірів, то з досвіду минулого року – було б бажано виступити у турнірі Кудрицького та на «Кубку Придніпров’я». Там грають сильні команди – хороша підготовка до сезону.

- А в наступному році де буде грати команда?

- Плануємо, як і цього року, виступ в чемпіонаті області. По-перше, тут питання фінансів. По-друге, і головне – готовність команди і фізична, і психологічна. Потрібно спочатку довести свій рівень на області, а потім підійматись на наступну сходинку.

- Зрозуміло, що попереду ще багато часу, але Ви, як тренер, напевне, маєте конкретні плани на наступний чемпіонат?

- Звичайно, налаштовуюсь сам і буду мотивувати хлопців тільки на перемогу. Повірте, команді під силу боротись за високі місця. Ви питали про прізвища. Подивіться, як стали грати Нікулін, Жигалюк, Левкович, забиває Соловей. Прийшов до команди молодий Сергій Желнаков. Десь йому ще не вистачає «фізики», але є головне – бажання. Якщо не втратити цього бажання досягти результатів в футболі – можна стати високопрофесійними футболістами. Я завжди кажу своїм хлопцям: «Ви ще встигнете в своєму житті і погуляти, і полінуватись, але якщо втратите дорогоцінний час зараз – не надолужите. Не повторюйте помилок
Все по теме:Сергій Мазур
Источник: kryvbas.dp.ua

Комментарии

Подписывайтесь на новости
Реклама
0
Статистика
Яндекс.Метрика Индекс цитирования